TARGI ŁOWIECTWA I LEŚNICTWA

CARPATHIA HUNTING & FORESTRY

21-23 WRZEŚNIA 2018

G2A ARENA

JASIONKA k. RZESZOWA

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

I Międzynarodowy Kongres Kynologii Łowieckiej PZŁ

 

Część I – Kynologia łowiecka w Polsce – użytkowość, pasja, rodowód CarpatiaHunting & Forestry 22. 09. 2018 r. Jasionka k/Rzeszowa

 

10:00 – 10:30

Przywitanie gości, prelegentów, członków konferencji – Łowczy Okręgowy Kol Piotr Stanek, Przewodniczący Komisji Kynologicznej Kol Tomasz Kliś

Oficjalne otwarcie Konferencji Łowczy Krajowy Kol Piotr Jenoch

 

10:30 – 10:50

1. Kynologia łowiecka w dobie XXI wieku jako główny element budowania platformy komunikacyjnej ze społeczeństwem – Arek Płotka (Lekarz weterynarii, Dzikarze.pl)

(Od wielu lat aktywny kynolog, hodowca, myśliwy, propagator rozwoju ras psów Gończy Polski, manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu PR-em i komunikacją w koncernach międzynarodowych)

 

10:50 – 11:10

2. Terminologia kynologiczna w polskim i rosyjskim języku łowieckim – Dr Joanna Smoła (Językoznawca Uniwersytet Rzeszowski, Instytut Filologii Rosyjskiej)

(Wykładowca uniwersytecki, stażysta w PZŁ, wielki miłośnik przyrody i polowań z psami)

 

11:10 – 11:30

3. Aspekty kynologii myśliwskiej na kursach dla nowo wstępujących do PZŁ – Dariusz Hutka (Członek Komisji Kynologicznej NRŁ, asystent kynologiczny ZKwP)

(Kynolog z kilkunastoletnim doświadczeniem szkoleniowym, aktywnie polujący i pracujący z psami myśliwy. Od lat zaangażowany w rozwój kynologii na szczeblach struktur ogólnopolskich w PZŁ, lektor kynologii łowieckiej wykładowca na kursach dla kandydatów do PZŁ)

 

11:30 – 11:50

4. Inna rzeczywistość kynologiczna- regulaminy i sędziowanie w aspekcie zmiany Prawa Łowieckiego Tomasz Kliś (Przewodniczący Komisji Kynologicznej ORŁ w Rzeszowie, asystent kynologiczny ZKwP)

(Kynolog, hodowca, behawiorysta z kilkunastoletnim doświadczeniem w szkoleniu psów myśliwskich, lektor kynologii łowieckiej prowadzi aktywnie praktyczne warsztaty dla kandydatów do PZŁ, Twórca i Redaktor Naczelny praktycznego czasopisma kynologicznego „Psiarze Galicji”)

 

11:50 – 12:10

5. Rozwój / zanikanie cech użytkowych w rasach psów myśliwskich na przełomie ostatniego 50 lecia – Dr Tomasz Borkowski (Członek Kolegium Prezydium Sędziów ZKwP, Sędzia Międzynarodowy)

(Wykładowca na wielu konferencjach naukowych, ogromny autorytet w dziedzinie kynologii, sędzia międzynarodowy wielu grup FCI, miłośnik i propagator rozwoju polskich ras psów zarejestrowanych w FCI, prowadzący kursy dla asystentów i członek komisji egzaminacyjnej ZKwP w Polsce. Człowiek o wielkim sercu oddanym w 100% kynologii)

 

12:10 – 12:30

6. Dziedziczenie cech użytkowych w rasach psów myśliwskich – Katarzyna Adamus-Fiszer (Biolog, Wyższa Szkoła Europejska w Krakowie, asystent kynologiczny ZKwP)

(Wykładowca – pracownik naukowy, z ogromną wiedza w dziedzinie genetyki, behawioryzmu, i dziedziczenia. Hodowca, kynolog i miłośniczka wystaw)

 

12:30 – 13:00 PRZERWA KAWOWA

 

13:30 – 13:50

7. Użytkowość szpiców myśliwskich oraz ich rola w procesie polowania w Finlandii. – Martyna Binek Kasperkowiak (Prezes Klubu Szpiców ZG PZŁ)

(Diana aktywnie polująca w Polsce i w krajach Skandynawskich, miłośnik V grupy FCI Szpice, hodowca i propagator polowania z psami.)

 

13:50 – 14:10

8. Pies myśliwski wsparciem w ograniczeniu ASF w Polsce – Tomasz Kliś (Przewodniczący Komisji Kynologicznej ORŁ w Rzeszowie, asystent kynologiczny ZKwP)

 

14:10 – 14:50

9. Wyżły Kontynentalne w polskim łowiectwie – Dr Zbigniew Ciemniewski (Członek Klubu Wyżłów kontynentalnych)

(Autorytet kynologiczny z dziedziny szkolenia psów z VII gr FCI wyżły, myśliwy, pasjonat przyrody, współtwórca wielu narzędzi rozwoju szkolenia wyżłów, uczestnik i reprezentant kraju na Międzynarodowych konkursach pracy psów, hodowca i aktywny propagator polowań z psem na pióro)

Wyżły Brytyjskie w polskim łowiectwie – Paweł Zaręba (Prezes Klubu Wyżła Brytyjskiego ZKwP, asystent kynologiczny ZKwP)

(Stażysta PZŁ, aktywny działacz na rzecz rozwoju cech użytkowych wśród wyżłów brytyjskich, miłośnik wystaw)

 

14:50 – 15:10

10. Użytkowanie posokowców w świetle doświadczeń Klubu Posokowca – Maciej Kopeć (Członek Zarządu Klubu Posokowca ISHV Polska, asystent kynologiczny ZKwP)

(Jeden z czołowych „poszukiwaczy postrzałków” w Polsce, od wielu lat obsługujący z posokowcami polowania komercyjne, wielki miłośnik rasy Posokowiec Bawarski, kynolog z zamiłowaniem do trudnych prac postrzałkowych. Prowadzący wiele wykładów i warsztatów dla nowo wstępujących do PZŁ)

 

15:10 – 15:30

12. Behawioryzm jako nauka pomocna w szkoleniu psów myśliwskich Martyna Macko – Szymanek (Behawiorysta, Lekarz weterynarii)

(Praktyk na co dzień pracujący z psami pod katem analiz zachowań, miłośnik wyżłów brytyjskich, hodowca i kynolog z zamiłowaniem do leczenia zwierząt. Stażysta w PZŁ)

 

15:30 – 15:50

13. Siła w pracy – suplementacja psów użytkowych Bartosz Kopera (Dyrektor produkcji i innowacji – Sanlife Polska)

(Hodowca pointerów, myśliwy, aktywny propagator zdrowego zbilansowanego żywienia psów użytkowych, specjalista w zakresie nowych technologii żywieniowych i ich wpływu na zdolności użytkowe psów)

 

15:50 – 16-20

Podsumowanie i oficjalne zakończenie Kongresu

PARTNERZY

PATRONAT HONOROWY

PATRONAT MEDIALNY

ORGANIZATOR

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER CSR